Her birimiz; önemsediğimiz toplumsal konular ve çevremizdeki ihtiyaçlar için sorumluluk alarak değişim yaratabiliriz. Bu değişim için, kendi imkânlarımız çevresinde sorumluluk üstlenebiliriz. Değişimi; ancak, “Yapan birileri bulunur elbet” demeden, kendimizden beklenmeyene el atarak gerçekleştireceğimizi biliyoruz.

Vehbi Koç Vakfı olarak 50 yıl önce bu bilinçle yola çıktık. Merhum Kurucumuz Vehbi Koç, Türkiye’deki gençlerin eğitimini, sağlık hizmetlerinin standartlarının artmasını, kültürel mirasın korunmasını ve kültür-sanatın gelişimini üstüne vazife edinen, gerçek bir hayırseverdi. Biz de Kurucumuz’dan aldığımız ilhamla, eğitim, kültür ve sağlık alanlarında yönetimini üstlendiğimiz kurumlar, desteklediğimiz projeler ve verdiğimiz eğitim bursları aracılığıyla Türkiye’nin daha hızlı gelişmesini üstümüze vazife edindik. Bunu yaparken; taşın altına sadece elimizi değil, yüreğimizi de koyarak hareket ettik.

“Üstümüze Vazife” diyerek çalışmalarımıza devam ederken; ülkemizde bireysel çabalarla gerçekleşen hayırseverliğin ve gönüllülüğün daha fazla kişiye yayılmasını hayal ediyoruz. Çünkü, her birimizin kendi yeteneklerimizden ve ilgi alanlarımızdan yola çıkarak fayda yaratacağımız farklı alanlar var.

Herkesi daha iyi bir gelecek için “Üstümüze Vazife” diyerek birbirimizden ilham almaya ve iyiliği çoğaltmaya davet ediyoruz.

#ÜstümüzeVazife